Ücretsiz Netflix Alternatifi film ve dizi izleme servisi: IMDb Freedive Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Yayında 2 ay önce

ABD merkezli Amazon'un film ve dizi veri tabanı internet sitesi IMDb, Freedive isminde bir yayın servisi oluşturacağını duyurdu. Amazon cephesinden gelen açıklamaya göre bu platform yayında kaldığı sürece kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Amazon, platformun sadece reklamlarla finanse edileceğini ve 'premium' veya benzeri bir abonelik sistemi olmayacağının altını çizdi. 

Söz konusu yayın servisi, https://www.imdb.com/freedive/ Amazon'un ABD'deki Fire TV müşterilerine sunulacak ve kullanıcılar herhangi bir abonelik olmadan, ücretsiz olarak Freedive'da yer alan içeriği izleyebilecek.

Film, dizi ve oyuncular hakkında detaylar sunan ayrıca puanlama sistemi ile kullanıcıları yönlendiren IMDb, ücretsiz film servisi Freedive ile karşımıza çıktı. Peki, IMDb’nin ücretsiz film servisi hangi ülkelerde kullanılabiliyor?

Amazon, platform yayında kaldığı sürece kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini, platformun sadece reklamlarla finanse edileceğini ve 'premium' veya benzeri bir abonelik sistemi olmayacağını belirtti. The Illusionist, The Last Samurai, Memento, True Romance ve Awakenings gibi filmleri bünyesinde barındıran platforma çok yakında yenileri de eklenecek.

IMDb CEO'su Freedive ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: "IMDB Freedive ile kullanıcılar IMDb ve Amazon Fire TV üzerinden bütün film ve televizyon şovlarını ücretsiz bir şekilde izleyebilecek. Müşteri yorumlarına göre IMDb Freedive'ı geliştirecek ve IMDb mobil uygulamaları olmak üzere hizmetimizi daha geniş kitlelere sunacağız." Herhangi bir ücret ödemeden, sadece IMDb/Amazon hesabınıza giriş yaparak kullanılabilecek platform şu an için sadece ABD'den giriş yapan kullanıcılara hizmet veriyor. Servis şimdilik sadece Amerika'daki kullanıcıların kullanımına sunuldu. Diğer ülkelere ne zaman açılacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

- Sinema ve Film Severler İçin En İyi Listeler,Fragman-Teaser ve Film Tanıtımları https://videobilgi.net/channel/video/fragman-teaser-ve-film-tanitimlari

- En iyi müzik listeleri için tıkla https://videobilgi.net/music


Yorumlar