En Sevdiğiniz Müzik psikologlara göre karakterinize dair gizli sırları açığa çıkarabilir

70 Gösterim

0   0

Müzik neredeyse hepimizin hayatında büyük bir yer kaplıyor. EN SEVDİĞİNİZ MÜZİK size kendinizi mutlu ve yaratıcı hissettirebilir, hatta psikologlara göre karakterinize dair gizli sırları açığa çıkarabilir!

Heriot-Watt Üniversitesinde 36.000 ’den fazla katılımcıyla bir çalışma gerçekleştirildi. Katılımcılardan farklı müzik türlerini değerlendirmeleri ve kişiliklerinin farklı yönleriyle ilgili bilgi vermeleri istendi. Tüm sonuçlar incelendikten sonra, uzmanlar aynı müzik türünü seven kişilerin benzer kişilik özelliklerine sahip olduğunu gördüler! Benim de size bu nedenle tek bir sorum var: en sevdiğiniz müzik türü hangisi? Şimdi, sevdiğiniz müzik türü sizin hakkınızda neler anlatıyor, onlara bakalım!ZAMAN BİLGİLERİ:

Pop 1:11

Rock 2:12

Hip-Hop 3:16

Elektronik 4:16

Indie 5:17

Country 6:33

Jazz 7:32

Dance 8:30

Klasik 9:22#müzik #rock #indieMüzik: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/ÖZET:

- Pop müzik sevenlerden biriyseniz, muhtemelen dışa dönük, çalışkan ve dürüst birisiniz. Yeni insanlarla tanışmaya, heyecan verici maceralara atılmaya ve yeni bilgilere bayılıyorsunuz. Ayrıca oldukça yüksek bir özsaygınız var ve bu kötü bir özellik değil!

- Rock’n’roll seviyorsanız, oldukça yaratıcı ve sezgilisiniz. Rock severler dünyayı sonsuz ihtimallerin olduğu bir yer olarak görürler ve bir an önce birçok şeyi öğrenmeye çalışırlar.

- Şarkı listeniz genellikle rap ve hip-hop müzik ten oluşuyorsa, muhtemelen oldukça dışa dönük ve cana yakın birisiniz. Rap severler genellikle etraflarına neşe saçarlar. Harika sosyal yeteneklere sahiptirler ve hem içine kapanıklar hem de dışa dönüklerle ortak bir zemin bulabilirler.

- Elektronik müzik dinlemekten kendinizi alıkoyamıyorsanız, muhtemelen güçlü fikirleri olan ve nadiren taviz veren bir sevgi kelebeğisiniz. Elektronik müzik severler genellikle konser ve müzik festivallerinin müdavimleridir.

- Indie severler kesinlikle tüm müzik türleri arasındaki en yaratıcı kişiler. Farklı düşünme becerisine sahipler ve çok kısa süre içerisinde basit fakat yenilikçi çözümler bulabiliyorlar.

- Country müziğin de dünyanın dört bir yanından seveni var. Siz de onlardan biriyseniz rahat, sıcakkanlı ve sorumluluk sahibi birisiniz demektir. Her ne kadar country şarkıları genellikle insanı bir duygu trenine bindirse de country severlerin çoğu nadiren bu ruhsal dalgalanmalara maruz kalırlar ve genellikle duyguları istikrarlıdır.

- Jazz veya blues olmadan yaşayamazsanız, oldukça zeki, etkileyici ve gelenekçi siniz. Jazz severler ufacık şeylerden mutlu olabilirler ve ilişkilerine odaklıdırlar. Güçlü ve uzun süreli arkadaşlıkları vardır ve genellikle aile merkezlidirler.

- Araştırmaya göre, dans edebildiğiniz her tür müzikten hoşlanıyorsanız, sosyal ve kendine güvenen birisiniz. Riskli olan her şeye bayılıyorsunuz ve bir uçurumun kenarından ya da paraşütle uçaktan ilk atlayan da siz olursunuz.

- Ne yazık ki günümüzde insanlar neredeyse hiç klasik müzik dinlemiyor. Fakat siz o nadir insanlardansanız ve bu türü diğer tüm müzik türlerinden daha çok seviyorsanız, son derece zeki ve kendinden emin birisiniz demektir.Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Daha Fazla Göster
Yorumlar