Başkan Altay II. Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri’ne Katılan Herkese Teşekkür Etti

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri” Konya’dan ve Konya dışından on binlerce misafiri ağırladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bedesten Alışveriş Günleri kapsamında çok sayıda etkinliğe ve indirime imza atıldığını belirterek, “Bu üç gün boyunca hem ziyaretçilerimiz memnun kaldı hem esnafımızın yüzü güldü. Etkinliklere katılan tüm hemşehrilerime, misafirlerimize, Esnaf Odaları Birliğimize, Tarihi Bedesten Derneğimize ve katkı sağlayan esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri” büyük ilgi gördü.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2 bin yıllık geçmişiyle Konya’nın kalbi konumunda olan Tarihi Bedesten’de düzenlenen alışveriş günlerini ziyaret ederek esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Ticaretin canlanması ve unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla bu yıl ikincisini düzenledikleri Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri’nde şehir içinden ve şehir dışından on binlerce misafiri ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Altay, “11-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlediğimiz Bedesten Günleri kapsamında çok sayıda etkinliğe ve indirime imza atıldı. Bu üç gün boyunca hem ziyaretçilerimiz memnun kaldı hem esnafımızın yüzü güldü. Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri inşallah önümüzdeki yıldan itibaren büyüyerek devam edecek. Ben etkinliklere katılan tüm hemşehrilerime, misafirlerimize, Esnaf Odaları Birliğimize, Tarihi Bedesten Derneğimize ve katkı sağlayan esnafımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ VE ESNAF MEMNUN KALDI

Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri’ne katılan vatandaşlar da birbirinden farklı etkinliklerden ve yapılan indirimlerden çok memnun kaldıklarını belirtirken, esnaflar da Başkan Altay’a teşekkür etti.

SÖYLEŞİLER, SOKAK MÜZİSYENLERİ, SANAT UYGULAMALARI…

2. Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri kapsamında; söyleşiler, sokak müzisyenleri, temsili kıyafetlerle tarihi canlandırmalar, sanat uygulamaları, Mehteran Topluluğu konserleri, Bedesten Çarşısı Fotoğraf Sergisi vatandaşlarla buluştu. Ayrıca etkinlik süresince unutulmaya yüz tutmuş meslekler de yeniden hatırlatıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx