Bernstein, Bu 4 Kripto Para İçin Güçlü Büyüme Öngörüyor!

Bernstein’daki analistler, genel kripto para piyasa değerinin 2025 yılı sonuna kadar üç kat artacağını öngörüyor. Böylece 7,5 trilyon dolara çıkacağını tahmin ediyorlar. Analistler, büyümeyi “benzeri görülmemiş” kurumsal benimsemenin ortasında Bitcoin ve Ethereum’un sağlayacağını söylüyorlar.

Bitcoin ve bu 3 kripto para büyümede balı çekecek!

Bernstein’daki analistler, genel kripto piyasa değerinin 2025 yılı sonuna kadar 7,5 trilyon dolara çıkacağını öngörüyor. Bu da kripto para piyasa değerinin üç kat artacağı anlamına geliyor. Analistlere göre bu büyüme, kriptonun “eşi benzeri görülmemiş” kurumsal benimsenmesiyle gerçekleşecek. Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra Perşembe günü müşterileriyle şu değerlendirmeyi paylaştılar:

Bugün 2,6 trilyon dolar olan toplam kripto piyasa değerinin 2025 yılına kadar 7,5 trilyon dolara ulaşmasını bekliyoruz. Bunun başını Bitcoin (2025 yılına kadar 3 trilyon dolar) çekiyor. Onu, Ethereum ekosistemi (2025 yılına kadar 1,8 trilyon dolar) ve Solana, Avalanche gibi önde gelen Blockchain’ler (2025 yılına kadar 1,4 trilyon dolar) takip ediyor. Blockchain oyunları tüketiciyi öldüren uygulama olacak.

Chhugani ve Sapra, yeni ABD spot Bitcoin borsa yatırım fonları için başarının devam edeceğini söylüyor. Ayrıca, yönetim altındaki varlıkların 2025 yılına kadar mevcut 60 milyar dolardan 300 milyar dolara çıkacağını tahmin ediyorlar. Bu da beş kat artış tahmini demek.

Kripto piyasa değeri tahminleri. Kaynak: Bernstein.

Robinhood ‘kripto geri dönüş yayına biniyor’

Bernstein analistleri de Robinhood hisselerini daha iyi performans notuyla incelemeye başladı. Analistler, Robinhood’un “kripto geri dönüş yayına bindiğini” öne sürüyor. Bu doğrultuda %80 yukarı yönlü olmak üzere 30 dolar fiyat hedefi öngörüyorlar.

Bu arada, 2024-2025 yılları arasında bir kripto döngüsü canavarı” öngören analistler, 11 milyon aktif yatırımcıya sahip olan fintech uygulamasının kripto gelirlerini dokuz kat (2025 konsensüs görüşünün beş katı) artırmasını bekliyor. Analistler, “2025’in, 2023’teki 541 milyon dolarlık zarara karşılık ~910 milyon dolarlık tam yıllık pozitif net gelir için dönüm yılı olmasını bekliyoruz” diye ekliyorlar.

HOOD/USD fiyat grafiği. Görüntü: TradingView.

TradingView’e göre, hisse senedi ve kripto ticareti uygulamasındaki hisseler Çarşamba günü 17,16 dolardan kapandı. Dolayısıyla, gün için yaklaşık %5 ve geçen ay boyunca %46 değer kazandı. Bu arada, GM 30 Endeksi son 24 saatte %0,5 artışla 162,13’e yükseldi. Bu endeks en yüksek 30 kripto para birimini temsil ediyor. Bernstein analistleri, Bitcoin madencilerinin BTC için en iyi öz sermaye vekili olmaya devam ettiğini savunuyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bazı analistler, BTC’nin bu döngüde 150.000 dolar hedefine doğru ilerlediğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx