Libya Başkanlık Konseyi Başkanı, sel felaketinin siyasi malzeme yapılmaması çağrısında bulundu

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, Derne şehri başta olmak üzere ülkenin doğusunu etkileyen sel felaketinin siyasi malzeme yapılmaması çağrısında bulundu.

Başkanlık Konseyi Basın Ofisi’nden paylaşılan videoda açıklamalarda bulunan Menfi, Libya’nın doğusunu etkileyen sel felaketine ilişkin konuştu.

Menfi, “Siyasi liderlere ve kurumların yöneticilerine sel felaketinin siyasi malzeme yapılmaması çağrısında bulunuyorum.” dedi.

Ülkenin doğusundaki birçok kentin selden etkilendiğini belirten Menfi, sel felaketinin siyasi malzeme yapılmasının “felaketle mücadele çabalarını olumsuz etkileyeceğini” vurguladı.

Menfi, şu ifadeleri kullandı:

“Kardeşlerimizin acısını dindirmek için bu zorlukların üstesinden beraber gelmek, tek yumruk ve tek yürek olmak zorundayız. Bu tür sıkıntılar ve felaketler, bize her zaman dayanışma ve işbirliğinin önemini hatırlatıyor.”

Orta Akdeniz’de etkili olan ve 10 Eylül’de Libya’nın doğusunu vuran “Daniel” fırtınası, Bingazi, Beyda, Merc, Suse ve Derne kentlerinde sel felaketine neden olmuştu.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti, sel felaketinde şu ana kadar 6 bin kişinin öldüğünü, binlerce kişinin de kayıp olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx