Midas’ta 8,5 saatlik erişim sorunu çözüldü

Midas’ın mobil uygulamasına erişemeyen birçok kişi, dün gün boyu Twitter’da sorunlarını dile getirdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Midas, dün saat 15:06’dan beri uygulamaya erişim sorunu yaşandığını, ekibin sorunu çözmek için elinden geleni yaptığını kaydetti.

Bir diğer açıklamada ise “Sorunun sebebini tespit ettik. Ekiplerimiz en hızlı şekilde çözebilmek için çalışıyor. Sorun çözüldüğünde bilgilendirme yapacağız” ifadesine yer verildi.

Midas, saat 16:32’deki açıklamasında ise şu bilgiyi verdi: “Uygulamaya erişimle ilgili yaşadığımız sorun devam ediyor. Ekiplerimiz sorunu gidermek için çalışıyor. Bakiye ve hisselerinin güvende olduğunu bilmeni isteriz. Yaşattığımız kötü deneyim için özür dileriz. Çözüm ile ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.”

Sorunun nedeni açıklandı

Şirket, kesintinin gece yarısına kadar süreceğini belirtti: “Uygulamaya erişimle ilgili yaşadığımız sorun, veri merkezi sağlayıcılarımızdaki kesintiden kaynaklanıyor. Sorunu çözebilmek için veri merkezi partnerlerimizle işbirliği halindeyiz. Çözümün gece yarısına kadar süreceğini öngörüyoruz. Gelişmeleri buradan paylaşmaya devam edeceğiz.”

Yeniden erişime açıldı

Midas, saat 23:09’daki açıklamasında veri merkezindeki problem nedeniyle kesintinin yaşandığını belirterek sunuculardaki sorunun giderildiğini kaydetti.

Midas, bir sonraki açıklamasında ise “23.46 itibarıyla uygulamaya erişim ile ilgili yaşadığımız sorun çözüldü. İşlemlerinize kaldığı yerden devam edebilirsiniz. Sabır ve anlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz” bilgisini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx