‘Milletimizin Ayıbı’ Diyerek Depremzede Çocukların Terlik Giydiği Anları Paylaştı: Sosyal Medyada Tepki Yağdı!

Basketbolcu Kemal Canbolat, sosyal medya hesabı üzerinden Hatay’daki çocukların kış günü terlik giydiği görüntüleri paylaştı. Paylaşımına ‘Milletin ayıbı’ notunu düşen Canbolat’a Filistin’e yapılan yardımlar hatırlatılarak, ‘Devlet neden buraya yardım yapmıyor?’ sorusu yöneltildi.

Daha önce Gazeteci Nevşin Mengü ile ‘Suriye’ atışması sosyal medyada gündem olan Basketbolcu Kemal Canbolat’ın Hatay’da çektiği görüntüler tartışmanın fitilini ateşledi.

Paylaşımına ‘Kışın ortasında sizi terlikle bırakmakta milletimizin ayıbı olsun…’ notunu düşen Canbolat’ın tweetini çok sayıda sosyal medya kullanıcısı alıntılayarak tepki gösterdi.

Canbolat paylaşımın altına bölgede yaşanan durumun muhalefet-hükümet fark etmeksizin ülkenin ayıbı olduğunu söyleyen bir yanıt bıraktı.

Canbolat’ın bir başka paylaşımı ?

Deprem bölgelerinin ihtiyaçları için milyonlarca liralık yardım ve vergi toplandığını söyleyen vatandaşlar ise Filistin örneği üzerinden bölgeye devletin yardım etmesi gerektiğini hatırlatarak Canbolat’ın sözlerine tepki gösterdi.

Gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yayınlayan Canbolat, ‘Kıçı kırık güzellik salonu sahiplerini , internet fenomenlerini gündem yapmakta çok müthiş rol oynadınız. Ama deprem konusunu hala gündemin en tepesinde tutamıyorsak kusura bakmayın ama bu da sizin ayıbınız.’ ifadelerini kullandı.

Paylaşımlarını çocukların ayağına ayakkabı giydirdiği görüntülerle sonlandıran Canbolat, ‘Arkadaşlar siz benim çağrıma kulak verdiniz. Bugün onlarca çocuğa ayakkabı giydirdik. İyi ki varsınız. Ben de sözümde durdum Ankara’dan geldim .. Hem siz hem de Hatay’ın bu güzel insanları oldukça hep umut var. Bu işin peşini bırakmadan mücadeleye devam..’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx