Netflix izleyicileri o sahneye isyan etti: Mide bulandırıcı

Yeni film, 2019’da kraliyet üyesi Prens Andrew’un hüküm giymiş pedofil Jeffrey Epstein’le arasına mesafe koymaya çalıştığı kötü şöhretli Newsnight röportajının hikayesini anlatıyor.

Filmde, Prens Andrew’un Buckingham Sarayı’ndaki yatağının üzerine kule şeklinde dizdiği iddia edilen oyuncak ayıları gösteren sahne de dahil çok sayıda tartışma konusu var; ancak hâlâ filmi izlemeyen Newsnight sunucusu Emily Maitlis dışındaki izleyiciler, özellikle bir bölümün çıkarılabileceği konusunda hemfikir.

Epstein davasının dönüm noktalarından… Prens deviren röportaj… Dikkat çeken Türkiye detayıKültür – Sanat

Söz konusu sahne, Gillian Anderson’ın canlandırdığı Maitlis tarafından gerçekleştirilen Newsnight röportajının çekimlerinin tamamlanıp BBC Two’da yayımlanmaya hazır olduğu anda geçiyor.

Prens Andrew röportajı izlemeye başlıyor ancak bunun yerine banyo yapmayı tercih ediyor. Rahatlamaya çalışırken röportaja verilen tepkiyi gerçek zamanlı olarak duyuyor ve diğer odada cep telefonuna sürekli mesaj geliyor. Andrew banyodan çıkarken kamera arkadan çıplak kalçasını gösteriyor.

Birçok izleyici “Prens Andrew’un çıplak poposunu görmemize gerçekten gerek var mıydı?” diye sorarken, gazeteci Rob Lownie de şöyle ekledi:

“Rufus Sewell çok iyi; senaryo kendi çıkarını gözetiyor; Prens Andrew’un kalçasını göstermek çok gereksiz.”

Sewell o an hakkında konuşarak sahne için protez kalça giydiğini açıklamıştı.

Atlatma halihazırda Netflix’te izlenebilir. Film, Prens Andrew’la röportajı ayarlayan eski Newsnight yapımcısı Sam McAlister’ın anılarına dayanıyor.

Senaryosunu Peter Moffat ve Geoff Bussetil’in yazdığı Atlatma’nın başrolünde Keeley Hawes, Romola Garai ve Sex Education oyuncusu Connor Swindles da yer alıyor. The Independent’ın film hakkındaki eleştirisine buradan ulaşabilirsiniz.

Prens Andrew’un Newsnight röportajını konu alan rakip bir proje de yapım aşamasında. Maitlis’in desteğini alan bu proje, Prime Video’da gösterime girecek. Bu filmde Sewell ve Anderson yerine başrolleri Michael Sheen ve Ruth Wilson oynayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx