TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ Tarih Yazan Filenin Sultanları’na Sözleriyle Hepimizin Sesi Oldu

2023 CEV Avrupa Şampiyonası yarı final maçında İtalya ile mücadele veren Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı adeta tarih yazıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, zorlu mücadelen galibiyetle ayrılan Filenin Sultanları hakkında söylediği sözlerle göğsümüzü kabarttı.

Filenin Sultanları önceki gün Belçika’nın başkenti Brüksel’de oynanan yarı final maçında İtalya ile karşılaştı.

A Milli Voleybol Takımımız İtalya karşısındaki ilk seti 18-25 kaybetti. Moralinden hiçbir şey kaybetmeyen Ay Yıldızlılar ikinci seti 25-23 kazanarak durumu eşitledi.

Üçüncü sette fark atan İtalyan Milli Takımı 15-25 kazanarak durumu 2-1’e getirince yüreğimiz ağzımıza geldi.

Dördüncü sette inanılmaz bir geri dönüşe şahit olduğumuz maçta A Milliler 25-22 kazanarak setlerde durumu 2-2 yapıp eşitlik elde etti.

Tüm yüreğini sahaya koyan, şampiyonluk yolunda azmini bir an olsun kaybetmeyen Filenin Sultanları altın seti 15-6 kazanarak finale yükseldi.

Maç bittikten sonra yaşadığımız haklı gururla gözyaşlarımıza hakim olmakta zorlanırken Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın röportajı durumu daha da zorlaştırdı.

Üstandağ, “Ben evlatlarımla gurur duyuyorum. Geri dönüş böyle olur, karakter böyle olur.” sözleriyle tüylerimizi diken diken etti.

İşte o müthiş röportajı da buradan izleyebilirsiniz ?

Avrupa’da tarihe imza atan Filenin Sultanları’na 3 Eylül Pazar günü Sırbistan ile oynanacağı final maçında başarılar dileriz ❤️?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx